wtorek, 10 marca 2015

Co nowego na półkach 2/2015


 
Stara lokomotywa
Wojciech Ulman

Jechaliście kiedyś lokomotywą? Taką prawdziwą, która bucha parą? Nie? Zapraszamy więc w niezapomnianą podróż ciuchcią.

Marysia w szpitalu
Nadia Berkane

Marysia potyka się o pozostawiony na schodach samochodzik, przewraca i łamie sobie rękę. Konieczna jest wizyta w szpitalu i założenie gipsu.

Co cieszy Alberta
Gunilla Bergström

Czy święta nie mogłyby trwać cały rok? Dlaczego muszą się kończyć? Albert i tata są załamani, nie chcą, by znów nastały zwyczajne dni, nie chcą wracać do przedszkola i do pracy. Tymczasem babcia jest w świetnym humorze. Czyżby miała na ten temat inne zdanie?
 Albert Albertson mieszka z bardzo miłym tatą i kotem Puzlem. Jak każdy kilkulatek czasem ma problemy z zasypianiem, potrafi rano strasznie się grzebać przed wyjściem do przedszkola i jest niezwykle pomysłowy, zwłaszcza jeśli bardzo czegoś chce. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.
 Książki o Albercie, tłumaczone na kilkadziesiąt języków, rozeszły się dotąd w przeszło ośmiomilionowym nakładzie w Szwecji i poza jej granicami, a na ich kanwie powstały liczne spektakle teatralne i filmy animowane. W Szwecji to już kultowa seria, licząca ponad trzydzieści tytułów. Jej autorka i ilustratorka, Gunilla Bergström, otrzymała za swoją twórczość wiele nagród i wyróżnień, włącznie z wyborem jej książki na książkę roku 1997 przez szwedzkie Jury Dziecięce.

W 2012 roku minęło 40 lat od ukazania się pierwszej historii o Albercie Albertsonie, który w Szwecji nazywa się Alfons Aberg. Przy okazji jubileuszu Gunilla Bergström uhonorowana została przez szwedzki rząd medalem Illis quorum za „nowatorską twórczość literacką i ilustratorską znakomicie ukazującą świat z dziecięcej perspektywy”. Książki o Albercie cieszą się niesłabnącą popularnością i wciąż powstają nowe.

Nadmorska tajemnica
Sue Bentley

Kiedy Marta przeprowadza się z rodzicami nad morze, czuje się bardzo samotna. Dawni przyjaciele o niej zapomnieli, a ponieważ są wakacje, nie chodzi jeszcze do nowej szkoły. Pewnego dnia dziewczynka spotyka na plaży niewielkiego, pręgowanego kotka o pięknych, szmaragdowych oczach. Zwierzątko wygląda na równie samotne, co ona. I tak oto nagle lato staje się naprawdę magiczne…

Dzwoneczek i bestia z Nibylandii

Oto ekskluzywne 96-stronicowe wydanie zawierające pełną wersję kolejnych przygód wróżek z Nibylandii. Cynka Dzwoneczek i jej przyjaciółki zabiorą cię w magiczny lot do krainy fantazji. Jelonka, wróżka zwierzęca, od zawsze miała jeden mały problem: w życiu kierowała się głosem serca nie rozumu. Przysparzało jej to wielu kłopotów. Pewnej z pozoru zwyczajnej nocy niebo nad Przystanią Elfów przecięła zielona kometa, a z wnętrza ziemi rozległ się głęboki pomruk… Choć Jelonka znała wszystkie języki zwierząt Nibylandii, tego jednego nie rozpoznała. Serce jej mówiło, że jakieś zwierzę potrzebuje pomocy, a rozum ostrzegał ją przed niebezpieczeństwem. Co wybrać? Na domiar złego stary pergamin ujawnił przerażającą tajemnicę: tysiąc lat temu wraz z zieloną kometą do Nibylandii przybyła okrutna bestia, która zniszczyła Przystań ogniem piorunów.
Kraina nieczytania
Magdalena Zarębska

Kacper i Staś to dwaj bracia, którym książki służą do wszystkiego, tylko nie do czytania… Układają z nich tunele, konstruują forty i mury obronne, budują wieże. Pewnego razu podczas zabawy z jednej z książek wychodzi Skrzat Literka i nagle – kiedy chłopcy chcą się z nim zaprzyjaźnić – okazuje się, że nieczytanie wiąże się z poważnymi problemami… Nowy przyjaciel wprowadza braci w świat wyobraźni i pokazuje, jakie skarby można ukryć za zwykłymi literkami. Historia, która porwie serce niejednego czytelnika, napełniając je pozytywną energią i chęcią do działania.

Mapa przejść
Pierdomenico Baccalario

Kolejny tom przygód mieszkańców Applecross. Po miasteczku w asyście stada kruków kręci się Semueld Askell, owinięty w lustrzany płaszcz. Czego szuka? I czy to przez niego wściekłe są magiczne stworzenia żyjące w Pustej Ziemi? Finleya, Aiby i Douga znów czekają trudne wyzwania…
Walka o wolność
Simon Scarrow

Młody wojownik na arenie śmierci.
Sielskie dzieciństwo jedenastoletniego Markusa Korneliusza Primusa kończy się nagle i gwałtownie. Chłopiec staje się niewolnikiem i trafia do szkoły gladiatorów, gdzie czeka go surowe życie pod znakiem ciężkich treningów. Zyskuje tam nowych przyjaciół i cenne umiejętności, ale również groźnego wroga. Nie zamierza jednak pozostać w szkole gladiatorów na zawsze. Poprzysiągł sobie, że naprawi zło, jakie wyrządzono jego rodzinie. W tym celu musi odnaleźć Pompejusza Wielkiego, byłego dowódcę swojego ojca. Droga ku temu będzie długa i niebezpieczna.
Wkrótce jednak Markus pozna tajemnicę, która może pomóc odzyskać wolność jemu i wszystkim niewolnikom imperium. O ile nie odkryją jej Rzymianie...
Mroczne ziemie
Emily Rodda 
Lief, Barda i Jasmine mają już dwie części Pirrańskiej Piszczałki. Teraz muszą odszukać trzecią, ostatnią jej część. Piszczałka to jedyna szansa na uratowanie tysięcy Deltoran, bo tylko jej boi się Władca Mroku. Ale czy piszczałkę można złożyć w całość? Czy jej pradawna magia nadal działa? Pełni wątpliwości przyjaciele mają świadomość, że bez względu na to, co się wydarzy, ich wyprawa zakończy się w ponurych i przerażających Mrocznych Ziemiach.

źródło opisów: www.azymut.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz