Gunilla Bergstrom
Dobranoc Albercie Albertsonie
Albert Albertson to kilkuletni chłopiec, który chodzi do przedszkola i mieszka z bardzo miłym tatą. Dzieci rozpoznają w Albercie swoje zachowania i emocje – radość zabawy, ciekawość świata, nieograniczoną fantazję, ale też złość, zazdrość czy strach.
Liliana Bardiejewska
Gwiazdka z nieba
Wzruszająca pełna fantazji bajka o małym chłopcu Tomaszku, bardzo małym pluszowym misiu i jeszcze mniejszej śnieżynce Śmieszynce oraz o pewnej deszczowej Wigilijnej Nocy, kiedy przygoda ta się rozpoczyna. Opowieść o przyjaźni i sile marzeń, które jednego z naszych bohaterów zaprowadzą aż na Mleczną Drogę. I o tym, że marzenia się spełniają, jeżeli tylko mamy odwagę marzyć „odlotowo”.
Aneta Krella-Moch
Królewna Lenka ma zmartwienie
Tup, tup, tup – królewna Lenka uciekła z pałacu! Postanowiła schować się w Dziczy, w Której Mieszka Smok, by porozmyślać nad swoim wielkim zmartwieniem i zdecydować, czy cieszyć się, że będzie miała braciszka, czy też nie…
Dzięki tej historii uwierzycie, że młodsze rodzeństwo wcale nie jest takie złe i można z nim robić mnóstwo ciekawych rzeczy!
Aneta Krella-Moch
Królewna Lenka nie chce być grzeczna
Tup, tup, tup – słychać kroki małych stóp. Poznajcie Lenkę – małą, krnąbrną królewnę, która ciągłym grymaszeniem i złośliwymi psotami zasmucała rodziców i całe królestwo aż do dnia, w którym wydarzyło się coś bardzo ważnego…
Dzięki tej historii uwierzycie, że zgrzecznienie naprawdę jest możliwe, jeśli tylko bardzo, bardzo się go pragnie!
Ludwik Jerzy Kern
Ludwik Jerzy Kern Dzieciom
Jedyny w swoim rodzaju zbiór poezji i prozy jednego z największych polskich poetów piszących dla dzieci – twórcy psa Ferdynanda Wspaniałego, porcelanowego słonia Dominika i czarodziejskiego królika Karampuka...
Joanna M. Chmielewska
Niebieska niedźwiedzica
Niebieskich niedźwiedzi nie ma” – stwierdzały stanowczo pytane przez Króla Niedźwiedzi zwierzęta. A przecież on świetnie wiedział, że przynajmniej jedna niebieska niedźwiedzica żyła niegdyś w jego królestwie... Co się z nią stało? Dlaczego musiała odejść z Niedźwiedziej Doliny, choć była śliczna, miła i najlepiej ze wszystkich niedźwiadków łowiła ryby?
Czytając „Niebieską niedźwiedzicę”, czujemy, że brak tolerancji to nie bajka, lecz wielki problem zamknięty w słowa bajki. Bo czy łatwo być Innym? Czy łatwo zaakceptować Innego (szczególnie jeśli jest ładniejszy czy zdolniejszy od nas)? Czy łatwo dostrzec problemy i cierpienie innych? Czyż nie prościej schować głęboko magiczne okulary, przez które widać, że nie wszyscy są szczęśliwi?
To książka dla dużych i małych – bo któż z nas choć przez chwilę nie czuł się jak niebieska niedźwiedzica wśród białych i brunatnych, wśród „normalnych”? A przecież każdy ma prawo być sobą – także hipopotamem w paski i żółtym krokodylem, bez których świat byłby nudny i... mniej kolorowy.
Daniel Napp
Pan Brumm wybiera się na wycieczkę
Zupełnie nowe przygody ulubieńca najmłodszych czytelników, gapowatego niedźwiedzia Pana Brumma, i jego łebskiego przyjaciela, złotej rybki o imieniu Kaszalot. Tym razem wydarzenia rozgrywają się w środę: Pan Brumm postanawia wybrać się na wycieczkę w góry. Trafia do tajemniczej jaskini, korzysta z uroków przejażdżki kolejką górską i delektuje się smakiem świeżego owczego mleka. Książka w sam raz dla małych podróżników!
Polskie wierszyki i wyliczanki
Przedstawiamy zbiór najbardziej popularnych i lubianych wierszyków, rymowanek, rytmicznych piosenek i wyliczanek. Te teksty, przekazywane z pokolenia na pokolenie, są znane i powtarzane przez wszystkich: zarówno przez dorosłych jak i przez dzieci. Rodzice chętnie uczą swoje pociechy rymowanek i wyliczanek, gdyż ich powtarzanie, recytowanie jest doskonałą okazją do wspólnej zabawy, która pogłębia i buduje więzi, rozwija dziecięcą wyobraźnię, ćwiczy pamięć i poprawia wymowę. Wspaniałe kolorowe ilustracje oraz ciekawa szata graficzna zachęcą najmłodszych do częstego sięgania właśnie po tę książkę. W książce znajdziecie m.in. takie utwory: Tu sroczka kaszkę warzyła, Jadą misie, Pan kotek był chory, Baloniku nasz malutki, Stary niedźwiedź i wiele, wiele innych.
Wiersze i rymowanki polskie
"Wiersze i rymowanki polskie" to ponad dwieście stron niezapomnianych, klasycznych wierszy takich sławnych poetów jak Maria Konopnicka, Ignacy Krasicki, Adam Mickiewicz, Stanisław Jachowicz oraz Jean de La Fontaine. W książce zgromadzono również mnóstwo tradycyjnych wyliczanek dla dzieci.
Moje pierwsze piosenki
To niepowtarzalny zbiór najbardziej znanych utworów dla dzieci. Wzbogacono go o opisy zabaw ruchowych, zapis nutowy oraz płytę CD zawierającą nagrania wszystkich zamieszczonych w książce piosenek.
Piosenki pobudzają dzieci do różnych form aktywności ,m.in. Śpiewania, tańczenia, zabaw ruchowych, ilustrowania gestem. Celem książki jest ułatwianie systematycznego rozwijania słuchu muzycznego maluchów, a także odkrywania radości płynącej ze śpiewania.
Piosenki naszego dzieciństwa
Jedzie pociąg z daleka, Krakowiaczek jeden czy Pieski małe dwa to piosenki znane wszystkim dzieciom oraz ich rodzicom i dziadkom. W książeczce zebrano melodie przekazywane z pokolenia na pokolenie, które na długo zajmą uwagę zarówno małych, jak i większych pociech.
Całości dodają uroku barwne, wesołe ilustracje, które wraz z piosenkami uczynią z tej pozycji ulubiony śpiewnik Twojego dziecka. Książeczkę wzbogacono o zapis nutowy i chwyty gitarowe. Pomoże przedszkolakom, zuchom i „starszakom” zorganizować wolne chwile i rozwinąć muzyczne pasje. Do śpiewnika dołączono PŁYTĘ CD z popularnymi utworami w wykonaniu m.in. Joanny Jabłczyńskiej, Michała Milowicza i Teresy Lipowskiej.
Marcin Pałasz
B@jki
Takich bajek jeszcze nie czytaliście!
Zabawne, przewrotne, nieco zwariowane i bardzo nowoczesne – bajki dla dzieciaków XXI wieku. Tutaj Smok Wawelski ma swój telefon komórkowy, a dziewczynka w zielonym kapturku pomaga sklerotycznemu i niedowidzącemu wilkowi. Złota rybka wspólnie ze stanowiącym przynętę robakiem wyprowadzają wędkarza w pole, a Baba Jaga, wspomagana przez Jaśka i Małgosię, robi karierę jako rapująca Baba Dżaga.
Dobra zabawa i dużo śmiechu gwarantowane!
źródło opisów: www.azymut.pl
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz