czwartek, 30 kwietnia 2015

Czwartkowe czytanie [#6] : "Ciocia Jadzia"

O tym, że Ciocia Jadzia jest super przekonaliśmy się na kolejnym spotkaniu z książką w bibliotece. 
Tym razem zapoznaliśmy dzieci z absolutnym przebojem, serią zabawnych opowiadań Elizy Piotrowskiej o rezolutnej Cioci Jadzi i jej bratanicy.
Dzieci jak i rodzice  świetnie się bawili, to książki dla każdego. 


środa, 29 kwietnia 2015

Lekcje biblioteczne [#26] : Symbole narodowe

Na ostatniej w tym miesiącu lekcji bibliotecznej gościliśmy uczniów klasy II ze Szkoły Podstawowej Sióstr Felicjanek z Marysina. Dzieci uczestniczyły w zajęciach poświęconych polskim symbolom narodowym.
W czasie spotkania zaprezentowaliśmy uczniom historię flagi, godła i hymnu. Prześledziliśmy też jak na tle dziejów zmieniały się  nasze symbole.

Na zakończenie spotkania było słów kilka o Warszawskiej Syrence i Grobie Nieznanego Żołnierza.

Mieliśmy okazję przekonać się jak pięknie śpiewają dzieci, w czasie zajęć plastycznych dały koncert piosenki patriotycznej. 

Dzieci jak zawsze wyszły z naszej biblioteki uśmiechnięte.





wtorek, 28 kwietnia 2015

Biedroneczko leć do nieba, przynieś mi kawałek chleba

Kolejna wtorkowa plastyka za nami. Tym razem tworzyliśmy biedroneczki. Było trochę składania i klejenia, ale dzieci świetnie sobie poradziły.
Mamy wspaniałych Czytelników :)




poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Z wizytą w przedszkolu

W poniedziałkowy poranek odwiedziliśmy "Motylki" w Przedszkolu nr 376.
Przeczytaliśmy legendę "O Lechu, Czechu i Rusie", która zapoczątkowała rozmowę o polskich symbolach narodowych. Dzieci poznały wygląd polskiej flagi, godła ; odśpiewaliśmy również Mazurka Dąbrowskiego.

Na zakończenie opowiedzieliśmy dzieciom o bibliotece, maluchy obiecały odwiedzić nas.


środa, 22 kwietnia 2015

Lekcje biblioteczne [#25] : Symbole narodowe

"Sówki" z Przedszkola nr 376 wzięły udział w zajęciach poświęconych polskim symbolom narodowym. 
Czytaliśmy, śpiewaliśmy, a na koniec wykonaliśmy biało-czerwone proporczyki.

wtorek, 21 kwietnia 2015

Polecamy : Dla młodzieży o młodzieży

110 ulic  - Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Michał żyje bez stresu. Wśród kolegów, rodziny i nauczycieli cieszy się zasłużoną opinią luzaka, w dodatku - dzięki zamożnym rodzicom - ma styl, gest, markowe ciuchy i szpanerskie wakacje. Niestety nic nie trwa wiecznie. Nagłe kłopoty zawodowe rodziców powodują, że z dnia na dzień ląduje w mieścinie oddalonej całe lata świetlne od Warszawy. Przybywa tam pełen najgorszych przeczuć. Na szczęście żadne z nich się nie sprawdza.
Iza Anoreczka – Marta Fox

Książka o dobrej dziewczynie, która zrobiła wiele, by zapracować sobie na etykietkę „wredniary”. Jest nielubiana w liceum, do którego chodzi wraz z grupą uczniów jeszcze z klasy gimnazjalnej. Uparta, ambitna, marzy o zrobieniu kariery w świecie mody. Ma ku temu predyspozycje, ponieważ jest wysoka, bardzo szczupła i ładna. Jej ambicje podsyca matka, w sukcesie córki upatrująca szansę i dla siebie. Iza poznaje świat bezwzględnego biznesu. Poznaje, czym jest praca ponad siły, dyscyplina w zachowaniu ostrej diety, czym umiejętność godzenia się na niechciane zaloty mężczyzn, dyktujących warunki w świecie blichtru i reklamy.
Mieszka w komfortowych warunkach, przez jeden tydzień z matką, przez z drugi z ojcem i jego drugą żoną. Zdarzają się sytuacje, kiedy budzi się w nocy i nie wie, gdzie jest. Kreowana na gwiazdę, odsuwana od rówieśników, zarabiająca pieniądze, nawet się nie zorientowała, kiedy stała się manekinem.
Iza, zwana w klasie Anoreczką, zaczyna pisać tradycyjny dziennik w chwili, kiedy nie radzi sobie ani z emocjami, ani z natłokiem obowiązków.
Zołzunie – Marta Fox

Antonina, gimnazjalistka, dołącza do nowej klasy przed wakacjami i od razu staje się rywalką dla trzech “zołzuń”.
Kto zwycięży w tej walce i jaką rolę odegra w niej Dawid, Patryk i Kacper? Jaką Szekspir oraz tajemnicze zioła serwowane nastolatkom zamiast coca-coli?
Marta Fox nie zamiata trudnych spraw pod dywan, woli postawić na rozmowę, uczucie i zasady, nie stroniąc przy tym od humoru.
[ZAMÓW]

 A jeśli zostanę… - Barbara Ciwoniuk

Po śmierci rodziców Wiktoria musi zamieszkać u ciotki, za którą nigdy nie przepadała. Choć w nowej rodzinie jest jej rówieśnica, dziewczyny nie mogą się dogadać. Czy samolubna Janka i naiwna, zbuntowana „wieśniara” dojdą do porozumienia? Co musi się wydarzyć, by Wiki odkryła, że bezwzględna, walcząca o swoją pozycję kuzynka też jest samotna i załamana? Jaką rolę odegra w tym pewien sympatyczny chłopak?
Na szczęście Wiktoria znajduje wsparcie w niezwykłej, eksperymentalnej klasie, do której przypadkiem trafia. Czy rzeczywiście wprowadzenie prostych zasad może sprawić, że grupa uczniów stanie się zgranym zespołem, przyjaźnie witającym w swoim gronie nowych kolegów?
Musisz to komuś powiedzieć – Barbara Ciwoniuk

Choć wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że to będzie nudne lato, już pierwsze dni wakacji dostarczą Milenie niezwykłych wrażeń. Za sprawą matki w ich domu zjawi się tajemniczy chłopak „po przejściach”, którego obecność zburzy spokój nastolatki. Choć Kama, nieco zwariowana przyjaciółka, niejednokrotnie ją zawiedzie, a Paweł – dotychczasowy obiekt zainteresowania Mileny, okaże się niewart jej westchnień, upalne lato w pięknych plenerach Suwalszczyzny przyniesie dziewczynie wiele nowych doświadczeń.
Pogodne, z pozoru radosne dni, spędzone nad Wigrami u dziadków Kamy, upłyną pod znakiem niejednej próby, a udział Mileny w warsztatach literackich stanie się pretekstem do poszukiwania granic szczerości i zawierania przyjaźni. Odkrywanie prawdy o Konopnickiej, oddzielanie rzeczywistości od mitów, okaże się fascynującym zajęciem. Milena ze zdumieniem uświadomi sobie, że ciche, ponad sto lat tajone konflikty, nękające rodzinę wielkiej poetki, są obecne także w życiu jej przyjaciół.
Karla M. – Ewa Barańska

Co ma zrobić nastolatka, kiedy nagle odkrywa, że powinna schudnąć? Dokąd zaprowadzi ją chęć zrzucenia wyimaginowanej nadwagi?
Ile jest zdolna poświęcić, aby odnieść sukces w sporcie? Na kogo będzie mogła liczyć Karla, a kto ją zawiedzie? I czy naprawdę wymarzony chłopak to ten, który widzi tylko opakowanie, a nie jego zawartość?
Ewa Barańska jest znaną autorką książek dla dzieci i młodzieży. Jej poprzednia powieść "Kamila" zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim Konkursie Literackim Wydawnictwa TELBIT. Została doceniona przez młode czytelniczki i znalazła się na liście najlepiej sprzedających się książek dla młodzieży w Polsce.
 Syn złodziejki – Grażyna Bąkiewicz

Akcja książki dzieje się w Łodzi. Bohaterem jest chłopiec przenoszony z jednego sierocińca do drugiego, od jednych opiekunów do drugich. Chłopak od czasu do czasu widuje swoją matkę. Kocha ją a jednocześnie nienawidzi za swoje tułactwo. Powoli odkrywa powiązania matki z łódzkim światem przestępczym, odkrywa, że matka go chroni. Powieść wielowątkowa, znakomite portrety psychologiczne dziecka, dorosłych uwikłanych w sieć konsekwencji własnych decyzji.
***
Nazywam się Hieronim Wróbelek i nic tego nie zmieni. Jestem synem Zofii i Pawła, pary łódzkich złodziei. Mam piętnaście lat i mieszkam w krzakach na Widzewie. Jeśli ktoś twierdzi, że to, co do tej pory przeżyłem, to beztroskie dzieciństwo, to aż się boję pomyśleć, co czeka mnie dalej.
[ZAMÓW]

 Igor – Barbara Ciwoniuk

Już od pierwszego dnia w gimnazjum miałem jakiś niefart. Wbrew obietnicom, naszą klasę z podstawówki poszatkowali na drobny mak...
13. poprzeczna – Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Gdy świat wydaje się kompletnie pozbawiony sensu, a codzienność karmi cię jedynie rozczarowaniami, kiedy nie umiesz znaleźć celu i tłumisz w sobie pragnienie szczęścia, być może w najczarniejszej godzinie odnajdziesz swoją ścieżkę.
Agata, Zosia i Klaudia, trzy nastolatki z Anina, są tak różne, że trudno uwierzyć, by ich drogi mogły się kiedyś zejść. Połączy je jednak wspólne marzenie. A wszystko za sprawą pewnego snu.
Nowa powieść Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk pokazuje trudne meandry dojrzewania do przyjaźni, poszukiwanie szczęścia oraz nie zawsze różową codzienność nastolatek.
Niebieskie Nitki – Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Pasjonująca opowieść o miłości, trudnych wyborach, odrzuceniu i potrzebie przyjaźni. Bezpieczny świat szesnastoletniej Linki rozpada się z chwilą rozwodu rodziców. Zdradzona przez ojca dziewczyna z trudem znajduje wspólny język z matką. Izoluje się nawet od najbliższych przyjaciół, uciekając w świat sztuki. Dodatkowym stresem jest dla Linki emocjonalne rozdarcie i skrywana miłość do chłopaka przyjaciółki. Nieoczekiwanym wsparciem okaże się mailowa korespondencja z autorem kultowej książki, lekarzem, będącym zarazem powiernikiem jej matki, z którą prowadzi wirtualny flirt.
[ZAMÓW]


Facet z prostą instrukcją obsługi – Agata Mańczyk

Było ich trzech. Sznita – wyszczekany i cyniczny do szpiku kości, usiłujący zapracować na opinię największego łobuza okolicy. Flegmatyczny Emeryt – wychowywany na porządnego człowieka, z którym jednak można spodziewać się wyłącznie kłopotów. I Czejen – dobrze zapowiadający się element wywrotowy z warkoczykiem. Przyświecał im jeden cel – dobra zabawa. Do czasu, gdy okazało się, że pech to straszna rzecz.
Trzej przyjaciele zostają nagle przyłapani na poważnym wybryku i wydaje się, że tym razem ich reputacja twardzieli mocno na tym ucierpi. Jakby tego było mało, w szkole pojawia się dawna znajoma, Zgaga. Szybko okazuje się, że pragnie poróżnić nierozłącznych do tej pory kumpli. O co jednak naprawdę chodzi w tej grze? Sznitę, Emeryta i Czejena czeka najdziwniejsze pół roku w ich rozrywkowym życiu
[ZAMÓW]

  Szalone życie Rudolfa – Joanna Fabicka

Przezabawny i rozbrajająco szczery pamiętnik piętnastoletniego gimnazjalisty, komentujący w dowcipny sposób otaczającą nas rzeczywistość. Każdy, kto przeżył koszmar dojrzewania, chodził do szkoły, miał "toksycznych rodziców", odnajdzie w zapiskach Rudolfa własne przeżycia i będzie się śmiał do łez. Szalone życie Rudolfa to książka nie tylko dla dorastającej młodzieży, ale także dla "dorastających dorosłych". Dla wszystkich, którzy mają poczucie humoru i potrafią śmiać się z samych siebie.

poniedziałek, 20 kwietnia 2015

niedziela, 19 kwietnia 2015

Goście, goście, goście


Pod koniec tygodnia odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 376, a i my gościliśmy u przedszkolaków.

Grupa „Pszczółki” uczestniczyła w lekcji poświęconej ekologii. Dzieci dowiedziały się co to jest przyroda,  dlaczego musimy o nią dbać i jak segregować śmieci.
Czytaliśmy wierszyki, opowiadanie o eko-krasnoludku, i rozwiązywaliśmy różne zadania. Na koniec wykonaliśmy ekosłonika.



W piątek odwiedziliśmy „Biedronki” w przedszkolu. Czytaliśmy opowiadanie „Bohater”, które zapoznało dzieci z numerem alarmowym 112.
W podzięce za odwiedziny dzieci zaprezentowały swój talent muzyczny, zaśpiewały piosenkę o kurczaczku. Również tańczyliśmy. Mimo, że kolega od 25 lat nie tańczył to świetnie sobie poradził z układem tanecznym.
Miło spędziliśmy czas, przedszkolaki obiecały odwiedzać bibliotekę.


Po południu dla „Wiewiórek”  zorganizowaliśmy lekcję o symbolach narodowych. W czasie zajęć dzieci poznały wygląd polskiej flagi, godła oraz wspólnie zaśpiewaliśmy hymn. Recytowaliśmy też wierszyk Władysława Bełzy "Kto ty jesteś" i czytaliśmy legendę O Lechu, Czechu i Rusie. Na koniec wykonaliśmy flagi.
Lekcja o symbolach była też okazją zapoznania maluchów z biblioteką.



Współpraca Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 51 z Przedszkolem nr 376 jak i innymi okolicznymi placówkami oświatowymi przebiega wspaniale. Celem wszystkich naszych działań jest promocja biblioteki i czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców dzielnicy.

W czwartek tradycyjnie czytaliśmy. Tym razem zebrane dzieci poznały baśnie o wróżkach. 

środa, 15 kwietnia 2015

Co nowego na półkach 3/2015


Wiosna na ulicy Czereśniowej

Pełna zabawnych szczegółów, sympatycznych postaci i ujmująco codziennych sytuacji książka obrazkowa, w której nie pada ani jedno słowo. Wiosenna wyszukiwanka z bestsellerowej serii, która podbiła świat.
Już wiosna! Zielenią się pola, łąki i trawniki, kwitną pierwsze kwiaty, a zwierzęta wychodzą ze swych kryjówek, by wygrzewać się w słońcu. Ulica Czereśniowa tętni życiem. Na dworcu, na rynku, w sklepie, w parku – wszędzie aż roi się od ludzi. Czy zdołasz odnaleźć wszystkich? Sprawdź, co przydarzyło im się w ten piękny wiosenny dzień.
Każda strona tej książki to barwna, pełna szczegółów i postaci ilustracja przedstawiająca fragment miasta. Na kolejnych rozkładówkach odnajdujemy tych samych bohaterów w różnych miejscach i momentach dnia. Wypatrywanie ich i układanie opowieści o ich przygodach to wciągająca zabawa na długie godziny.

Ciepłe ilustracje Rotraut Susanne Berner, jej sympatyczni bohaterowie, humor i pogodny klimat ulicy Czereśniowej oczarowały już tysiące małych czytelników na całym świecie. „Wiosna na ulicy Czereśniowej” i „Lato na ulicy Czereśniowej” otwierają polską edycję serii, która jak dotąd ukazała się w 15 krajach w łącznym nakładzie ponad 500 000 egzemplarzy.


Poczytaj mi mamo : księga piąta

Kolekcja „Poczytaj mi, mamo” to niezwykły upominek dla paru pokoleń czytelników z okazji dziewięćdziesiątych urodzin „Naszej Księgarni”. W „Księdze piątej” pan Maluśkiewicz będzie niestrudzenie wypatrywał wieloryba, wybredny ślimak odrzuci sporo ciekawych ofert mieszkaniowych, czarny kocur zauważy natomiast, że jeśli chce się słuchać koncertu, trzeba zrezygnować z kolacji. Zosia, zamknięta w pudełku od zapałek, zrozumie, że nie wolno krzywdzić żadnych żyjątek, straszny Bijacz zmieni się w zupełnie zwyczajnego Jurka… A pewna zarozumiała dziewczynka spróbuje was przekonać, że jest najładniejsza i najmądrzejsza z całej zerówki… Sami zdecydujcie, czy jej wierzycie.
W tym tomie znajdziecie następujące poczytajki:
„Pan Maluśkiewicz i wieloryb”, „Kredki” , „Wielka przygoda małej Zosi”, „Bijacz”, „Mokry łakomczuch”, „Malowany ul”, „Dom” , „Księżycowy koncert” ,„Babcia na hulajnodze” , „Ślimak”

Opowiem Ci mamo, co robią auta

Wspaniała książka dla najmłodszych fanów motoryzacji!
Jakie samochody pracują w mieście, a jakie na wsi? Co kryje w sobie wnętrze samochodu? Jakie pojazdy ścigają się po torze wyścigowym, a jakie pracują na placu budowy? Dlaczego w warsztacie samochodowym jest taki bałagan? Co robią samochody zimą, a co w lecie? Gdzie można spotkać najnowsze i najpiękniejsze modele samochodów? Odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące bogatego świata pojazdów dużych i małych znalazły się w tej niezwykłej książce narysowanej z humorem przez Artura Nowickiego.
Opowiem ci, mamo, co robią auta to znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Książka ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność opowiadania, ilustracje wzbogacają rymowane zagadki Marcina Brykczyńskiego, a sztywne kartki pozwolą jej przetrwać wielokrotne przeglądanie.


Nowa w przedszkolu

O czym poczytamy w tomie Nowa w przedszkolu? O pewnej dziewczynce, której jedno z rodziców pochodzi z Afryki. Zuri ma ciemną skórę, więc gdy trafia do polskiego przedszkola, budzi i zainteresowanie, i niechęć rówieśników. Musi nawiązać kontakt z dziećmi, w czym pomagają jej pani i mama. Na szczęście udaje się jej zaprzyjaźnić. Dowiaduje się też, że zawsze warto próbować, bo…
… podobnie jak inni bohaterowie naszej serii: Nieśmiałek, Dokuczalska, ChoroWitek, Sama, ArcyBolek czy Gadulska, każdy jest ważny!


Dokuczalska

O czym poczytamy w tomie Dokuczalska? O pewnej dziewczynce, która była niemiła dla swoich kolegów, potrafiła kogoś uszczypnąć, a nawet uderzyć. Dokuczalska musi zrozumieć, że nie jest fajnie być krzywdzonym. Pomaga jej w tym przygoda z rękami i… dzieci z przedszkola. Dowiaduje się, że zawsze warto próbować, bo…
… podobnie jak inni bohaterowie naszej serii: Nieśmiałek, Nowa w przedszkolu, ChoroWitek, Sama, ArcyBolek czy Gadulska, każdy jest ważny!


Krowa Matylda jest chora

Kolejna książka o sympatycznej krowie Matyldzie. Przy porannym dojeniu Matylda czuje się niemrawo i apatycznie. Ledwo trzyma się na nogach, nie ma apetytu i najchętniej zagrzebałaby się w sianie. Gospodyni wie, co się święci - Matylda się przeziębiła! Czas na herbatę z miodem i cytryną oraz regularne mierzenie temperatury!
Kiedy Matylda poczuje się lepiej, dojdzie do wniosku, że bycie chorym ma też swoje dobre strony...
Dla dzieci od 3 roku życia.
Krzysia i tajemnica mieczy

Czy dziewczynka może zostać rycerzem?
Kiedy Krzysia zostaje Strażnikiem Mieczy na Zamku Jutrzenki, wydaje się, że jej marzenia o zostaniu kiedyś rycerzem powoli zaczynają się spełniać. Wtedy właśnie zastaje skradziony najbardziej wartościowy z mieczy, za które odpowiada. Czy zaskakująca tajemnica, która wyjdzie na jaw, i grupa przyjaciół pomogą jej w rozwiązaniu zagadki? Czy może zostanie odesłana ze wstydem do kuchni?

Polecane dzieciom do samodzielnego czytania.
Wiek 6-9 lat

Rozetka rodzi szczeniaczki

Klinika pod Boliłapką to maleńki szpital dla chorych zwierzaków. Pracują w nim sympatyczna doktor Magda i wesoły doktor Paweł. Codziennie ratują zdrowie swoich podopiecznych. Pomagają im dzieci doktor Magdy: Dominika i Kajtek. Zaprzyjaźnij się z nimi i zaglądaj do kliniki, by śledzić losy niezwykłych pacjentów.
Klara odlicza dni do narodzin szczeniaków swej ukochanej Rozetki. Kiedy przychodzi oczekiwany dzień, znajduje tylko jednego maluszka przy suczce. Co się stało z resztą piesków, które widziała doktor Magda na badaniu USG? Czy konieczne będzie cesarskie cięcie? I jakie zmiany nastąpią w życiu pani weterynarz?

Skradziona kolekcja

W czwartym tomie poznajemy historię Rudolfa Perkalika, projektanta mody, któremu na chwilę przed pokazem, ktoś wykrada najnowszą kolekcję. Tomuś i jego pomocnicy ruszają do akcji, a podejrzanych jest wielu. Jest asystentka pana Rudolfa, która lubi sztuczną biżuterię i koraliki, jest krawcowa, pani Ewa, ale także konkurentka projektanta, pani Natalia. Detektywów czeka nie lada wyzwanie. Na szczęście mogą liczyć na pomoc sierżanta Janusza Rychlickiego, który docenia talent Tomusia i chętnie z nim współpracuje.

Księga legend
Co roku podczas Dnia Dziedzictwa uczniowie zaczarowanej szkoły Ever After High składają podpisy w Księdze Legend, przyrzekając tym samym podążać drogą wytyczoną przez poprzednie pokolenia Królewien Śnieżek, Książąt na Białych Koniach i Kopciuszków. Wierzą, że odmowa udziału w ceremonii oznacza, że ich baśnie obrócą się w pył – a oni wraz z nimi.
Raven Queen nie jest tego taka pewna. Jest córką Złej Królowej i celem jej życia ma być wręczenie zatrutego jabłka córce Śnieżki. W sercu dziewczyny płonie bunt. Jedno wie na pewno: Zło nie jest w jej stylu.
Z kolei Apple White, córka słynnej „najpiękniejszej w świecie”, wprost nie może się doczekać Dnia Dziedzictwa. Uroczystość przypieczętuje bowiem jej przyszłe Szczęśliwe Zakończenie. Los dziewczyny jest jednak nierozerwalnie spleciony z losem Raven, a jeśli niepokorna rówieśnica nie podpisze Księgi Legend, wówczas obie bohaterki czeka... no właśnie?
ZAKOŃCZENIE TO DOPIERO POCZĄTEK…

 
Ale kino!

Konstancja wygrała konkurs na opowiadanie o Xymenie, nieustraszonej wojowniczce z serialu. W szkole euforia – będą grać ze swoją idolką, będą w telewizji! Serialowa Xymena, ich rówieśnica, przyjeżdża do szkoły na kilka dni przed zdjęciami, żeby wszystkich poznać. Szybko orientuje się, że życie nastolatków nie jest tak kolorowe jak w serialu, a już najmniej kolorowy jest Zyzol, który zupełnie bezkarnie pastwi się nad innymi. I jeszcze kradnie Magiczny Puchar! Xymena wie, jak sobie z nim poradzić, i z innymi kłopotami Stanki też. W końcu jest czarodziejką! Nie chce jednak nawet kiwnąć palcem w tej sprawie. To zadanie dla Stanki.

Akademia dobra i zła

Tego roku, najlepsze przyjaciółki Sophie i Agatha dowiedzą się dokąd trafiają po skończeniu trzynastu lat wszystkie zaginione dzieci. Do legendarnej Szkoły Dobra i Zła, w której zwyczajni chłopcy i zwykłe dziewczynki są szkolone by zostać albo bajkowymi bohaterami, albo wielkimi złoczyńcami. Sophie, najładniejsza dziewczyna w całym Gavaldonie całe dotychczasowe życie marzyła żeby zostać już porwaną i trafić do zaczarowanego świata. Ze swoimi różowymi sukienkami, dobrymi stopniami i skłonnością do dobrych uczynków, wie, że ma szansę dostać się do szkoły Dobra i w efekcie zostać księżniczką z bajek. Z kolei Agatha gustująca się w mrocznych strojach i czarnych kotach, pełna niechęci do wszystkich napotkanych na jej drodze istot, myśli, że trafi do szkoły Zła. Tymczasem staje się zupełnie inaczej...

Greccy Bogowie według Percy`ego Jacksona

Kto lepiej niż współczesny heros opowie o pochodzeniu bogów olimpijskich? W tym ilustrowanym zbiorze opowieści Percy Jackson przedstawia spojrzenie od środka, pełne osobistego zaangażowania.
„Pewien wydawca w Nowym Jorku poprosił mnie o spisanie tego, co wiem o greckich bogach, ale ja byłem ostrożny: – Nie moglibyśmy napisać o tym anonimowo? W sumie nie chciałbym znów wkurzyć Olimpijczyków…
Gdyby jednak wiedza o greckich bogach miała kiedyś pomóc wam przeżyć spotkanie z nimi, jeśli się przed wami pojawią, to może spisanie tego wszystkiego będzie moim dobrym uczynkiem tygodnia”.
Tak zaczynają się Greccy bogowie według Percy’ego Jacksona, książka, w której syn Posejdona dodaje do klasycznych opowieści własną magię – oraz sarkastyczne uwagi. Wyjaśnia, jak został stworzony świat, a następnie przekazuje czytelnikom osobistą opowieść o tym, kto jest kim wśród starożytnych, od Apollina po Zeusa. Percy nie cofa się przed niczym. „Jeśli macie ochotę na mnóstwo kłamstw, kradzieży, ciosów w plecy i kanibalizmu, to czytajcie dalej, bo właśnie tego jest mnóstwo w Złotym Wieku”.
Pełne dramatyzmu kolorowe ilustracje, które wykonał John Rocco, gwarantują, że książka będzie niezbędna w każdym domu, bibliotece i klasie. Jest nie tylko przyjemna w lekturze, ale również wspaniale się prezentuje.

Matt Hidalf i błyskawica widmo

Kto tym razem dostanie się do szkoły czarów?
Obok Matta Hidalfa nie można przejść obojętnie. Ożenił króla z bezzębną wiedźmą, postanowił oszukać nieomylne biuro wykrywania oszustw, bo marzył o tym, żeby wstąpić do Akademii Elity, i bardzo często gości na pierwszej stronie „Proroka królewskiego”. Niektórzy nazywają go osobistym wrogiem (król), inni leniwym i zarozumiałym pierwszoroczniakiem (dyrektorka Akademii), a jeszcze inni rozwydrzonym śpiochem (dyspozytorka łóżek). Tylko jedna osoba, Luis Serra, kapitan wojowników, wierzy, że Matt to ktoś wyjątkowy, kto może uratować królestwo.
Czy on wam kogoś nie przypomina?
Kim tak naprawdę jest Matt Hidalf?
Wrota Rzymu

Projekt Exodus – misja polegająca na przeniesieniu 300 Amerykanów z 2070 roku do roku 54 n.e., aby zniszczyli Cesarstwo Rzymskie – zakończył się katastrofą. Połowa z nich dotarła na miejsce siedemnaście lat wcześniej, podczas panowania Kaliguli.
Liam udaje się w przeszłość, chcąc dowiedzieć się czegoś więcej. Kiedy jednak Maddy i Sal usiłują uciec przed brygadą wysłaną, by dopaść ich drużynę, wszyscy Jeźdźcy w Czasie zostają uwięzieni w starożytnym Rzymie.
Uzbrojony w wiedzę z przyszłości, Kaligula jest teraz silniejszy niż kiedykolwiek. Biuro terenowe pozostało bez opieki, a drużyna jest w wielkim niebezpieczeństwie – czy w takiej sytuacji Jeźdźcy w Czasie zdołają wrócić do 2001 roku i zawrócić historię na właściwy tor?

Więzień labiryntu

Światowy bestseller, na podstawie którego powstał film wytwórni Twentieth Century Fox. Film już w kinach!
Więzień Labiryntu to pierwszy tom trylogii amerykańskiego autora Jamesa Dashnera, która stała się światowym bestsellerem i jest uznawana za jedną z najlepszych książek tego gatunku, obok takich tytułów jak „Igrzyska Śmierci” czy „Niezgodna”.
Więzień Labiryntu to pełna akcji i nieustającego napięcia książka, która chwyci czytelnika za gardło, i nie puści aż do ostatniej strony, ponieważ każde wejście do Labiryntu może stać się przepustką do koszmaru, i walką na śmierć i życie...
Kiedy Thomas budzi się w ciemnej windzie, jedyną rzeczą jaką pamięta jest jego imię. Kiedy drzwi się otwierają jego oczom ukazuje się grupa nastoletnich chłopców, która wita go w Strefie – otwartej przestrzeni otoczonej wielkimi murami, która znajduje się w samym centrum wielkiego i przerażającego Labiryntu.
Podobnie jak Thomas, żaden z mieszkańców Strefy nie wie z jakiego powodu się tu znalazł i kto ich tu zesłał. Czują jednak, że ich obecność nie jest przypadkowa i każdego ranka próbują znaleźć odpowiedź, przemierzając korytarze otaczającego ich Labiryntu. Jednak ta droga nie jest łatwa, bowiem Labirynt skrywa swoje okrutne tajemnice.
Kiedy następnego dnia po Thomasie windą do Strefy po raz pierwszy zostaje dostarczona dziewczyna przynosząc tajemniczą wiadomość, wszyscy Streferzy zdają sobie sprawę, że od tej pory nic nie będzie już takie jak było. Thomas podświadomie czuje, że to właśnie on i dziewczyna są kluczem do rozwiązania zagadki Labiryntu i znalezienia wyjścia. Ale z każdą chwilą czasu na to jest coraz mniej, a pytań wciąż więcej.